Ema řeší problém

aktivita (nejen) pro žáky I. stupně

Ema řeší problém - komiks pomáhá
(aktivita vhodná od 4. ročníku)

Ema je žákyní 5. A a je trošku jiná. Proč? Je plachá, ráda čte, píše básničky i příběhy. Nemá poslední model chytrého mobilního telefonu, raději si přeje novou knihu. Ve třídě nemá moc kamarádů, jen jednu kamarádku Janu. Spolužákům jsou její záliby k smíchu; smějí se jí, když si o přestávce čte knížku místo toho, aby si s ostatními chatovala nebo hrála online hry. Nevadí jí to, jen ji mrzí, že se jí kamarádka Jana nezastane a směje se s ostatními...

To je začátek příběhu o páťačce Emě. Příběh pokračuje, nastíní problém. Na dětech je problém vyřešit, a to pomocí komiksového pracovního listu, ke kterému jsou k dispozici také další materiály, případně verze pro dyslektiky.  

V současné době realizační tým našeho projektu připravuje další témata. Vznikne tak sada komiksových příběhů s doplňkovými materiály, které budou volně k dispozici pro školy v našem ORP . 

Pojďte s námi do toho a zúčastněte se s vaší třídou (od 4. ročníku) "pilotáže" prvního komiksu!

Další materiály a informace o aktivitě pošleme přímo na e-mail. Žádáme proto zájemce o vyplnění jednoduchého dotazníčku. Ozveme se zpět.
Další informace Jitka Schovancová - slavkovsko@seznam.cz