MINIVELETRH POVOLÁNÍ

MINIVELETRH POVOLÁNÍ pro žáky 7. a 8. ročníků základních škol v ORP Slavkov u Brna

Termín konání: úterý 22. března 2022 od 8:30 do 13:30

Místo: Společenské centrum Bonaparte, Slavkov u Brna, Palackého náměstí  

Cílem akce bude autentické představení jednotlivých studijních oborů a moderních technologií, které budou prezentovat zúčastněné střední školy a firmy. Žáci se seznámí se školami, jejich obory, podmínkami k přijetí, činnostmi typickými pro obor a ve volném čase, dle vlastního zájmu, si budou moci vyzkoušet jednotlivé činnosti.

                            Akce je vhodná také pro rodiče žáků, kteří mohou navštívit akci kdykoliv v průběhu dopoledne.

Vystavovatelé: 

Integrovaná střední škola Slavkov u Brna

Škola nabízí obory hotelnictví, cukrář, kuchař - číšník, mechanik opravář motorových vozidel, truhlář. S těmito obory se můžete seznámit. Zástupci jednotlivých oborů předvedou různé činnosti, některé z nich si můžete i vyzkoušet.


SŠEE Sokolnice

Seznámíte se s obory, které škola nabízí (např. mechanik elektrotechnik, elektrikář -silnoproud, slaboproud, autoelektrikář). Studenti vám předvedou např. robotickou ruku. Máte možnost některou z aktivit vyzkoušet.


Gymnázium a obchodní akademie Bučovice

Seznámíte se se studiem na škole. Také ale s různými profesemi, které absolvent školy může vykonávat po ukončení studia, případně s profesní specializací, kterou lze rozvíjet dalším studiem na vysoké škole (např. architekt, stavební technik, bankovní úředník, účetní, lékař, právník). Studenti předvedou práci s mikroskopem, fiktivní firmu, ukáží různé matematické rébusy a další činnosti.

Další informace o akci podá Mgr. Patrik Hrozek - map2slavkov@seznam.cz.