
Ztracený deník profesora z Essexu
zveme na praktický workshop pro vyučující a asistentky základních škol, knihovnice
ZTRACENÝ DENÍK PROFESORA Z ESSEXU
Ukázková lekce pro žáky 3. ročníku bude vedena s knihou Ztracený deník profesora z Essexu aneb podivuhodná zvířena. Deník našla Olga Černá.
Termín: úterý 29. dubna 2025, od 13:00
Místo: ZŠ Křenovice - prostory školní družiny
Lekce bude vedena knihovnicí, lektorkou Mgr. Marikou Zadembskou - vedoucí služeb pro děti a dospělé v Knihovně Třinec
- Aktivita bude obsahovat činnosti směřující k rozvoji kritického myšlení prostřednictvím čtení se čtenáři na I. stupni základní školy (3. ročníku).
- Na aktivity bude navazovat zamyšlení nad využitými metodami.
- Následovat bude beseda o vhodných dětských knihách s jejich ukázkami.
- Akce se uskuteční v prostorách školní družiny základní školy.
Přibližné časové rozložení:
- 12.45–12.55: doporučený příchod
- 13.00–13.50: ukázková lekce s dětmi
- od 14.00: beseda s Marikou
Na akci je nutná registrace přes přihlašovací formulář, případně zasláním e-mailu na slavkovsko@seznam.cz.
Počet míst omezen.
Deník přírodovědce, který v době páry a velkých cest ztroskotal na odlehlém ostrově a objevil tam řadu zvláštních zvířat, pobaví a zaujme nejen dětské čtenáře. Dvojveverka luční, citroňák cukrodárný nebo tufýž jednorohý – to je pouhý zlomek živočichů, za jejichž spatření by dnes každý ředitel zoo dal půl zahrady a pandu navrch... A k tomu stopa po tajemném obyvateli ostrova: zmizel, nebo tu dosud někde je?
Zápisky, ztracené víc než sto let, objevila a k vydání připravila Olga Černá, ilustrace fantastických zvířat pořídil Miroslav Šašek.
Přijďte s dětmi společně prožít dobrodružství. Budeme číst, ptát se, povídat, malovat i psát.
