výměnný fond pomůcek pro MŠ a ZŠ v ORP Slavkov u Brna

Náš výměnný fond MAP II zahrnuje:

 1. matematické pomůcky
 2. roboty Ozoboty
 3. soubory nářadí - mobilní dílnu
 4. logické deskové hry - mobilní herna

Výpůjčka se řídí smlouvou, která je sepisována zástupcem realizačního týmu projektu a školou (zastoupenou vyučujícím). Smlouva vymezuje způsob předání, využívání pomůcek na škole a další práva a povinnosti smluvních stran. Výpůjčka je bezplatná.

Matematické pomůcky

V rámci aktivity implementace byl vytvořen  a průběžně bude doplňován výměnný fond matematických pomůcek, které mohou využívat základní i mateřské školy v ORP Slavkov u Brna. Pomůcky jsou vybírány pracovní skupinou pro matematickou gramotnost a na základě již získaných zkušeností při výuce matematiky. 

Nové matematické hry:

Domino čas - didaktická hra určená na podporu výuky rozeznání času a hodin, a to jak u digitálních, tak i u klasických analogových ciferníků. Hra pro 2-4 hráče od 7 let.

Match Madness - hra určená pro 1-4 hráče od 7 let, kteří soupeří v rychlosti uspořádání sady 5 bloků kostek, a to tak, aby rozvržení kostek odpovídalo vzoru zobrazenému na kartě. Vyhrává hráč s největším počtem karet. Tímto zábavným způsobem procvičují děti rozpoznávání vzorů a řešení různých úloh. Hra má dva režimy - rychlý a pomalý neboli na čas a skóre.

Slovní úlohy - didaktická hra určená pro 1-3 hráče od 6 let, která rozvíjí kreativitu, matematické a logické myšlení. Děti/žáci roztočí ruletu a vytváří si vlastní matematické úlohy. Děti/žáci tímto způsobem pochopí princip vytváření a řešení různých příkladů.

ZOOLOGIC - logická hra určená pro jednoho hráče od 7 let, který musí zařadit na hrací mřížku jednotlivé dílky se psem, kočkou, myší a jejich oblíbeným pokrmem. Hráč při umístění dílků musí dodržet dvě pravidla, a to, že žádné zvíře nesmí sousedit se svým nepřítelem a vedle svého oblíbeného jídla.


Mobilní herna 

S cílem rozvíjet zábavnou formou nejen logické a matematické myšlení, ale i znalosti o přírodě a historii, zakoupil MAP soubor deskových her.  
V mobilní herně budou moci žáci vyzkoušet následující hry :

Po vyplnění formuláře budete kontaktováni.

Další informace: P. Hrozek map2slavkov@seznam.cz

 • Cortex 2
 • Dixit
 • Duch
 • Na křídlech
 • Osadníci z Katanu
 • Povolání
 • Tik tak bum - junior
 • Ubongo
 • Zázraky přírody

V současné době jsou v nabídce následující pomůcky:

 • Králík KUK - logická hra pro nejmenší děti, vhodná pro rozvoj předmatematické gramotnosti a logického myšlení dětí a jejich prostorové orientace. K dispozici jsou 4 kusy, při práci je předpokládána spolupráce dětí a práce ve skupinách. Vhodné pro děti předškolního oddělení MŠ a 1. ročníku základní školy.
 • Kriteria - hra pro rozvoj logického myšlení. Vhodná pro žáky základní školy, úkoly mají stoupající úroveň obtížnosti. K dispozici 12 kusů (vhodné pro jednotlivce i dvojice).
 • Architecto - stavebnice pro rozvoj prostorového myšlení. Vhodné pro žáky od 10 let. K dispozici je 12 ks stavebnic (vhodné pro dvojice).
 • Metaforms - logická hra vhodná pro všechny ročníky základní školy se stoupající úrovní obtížnosti. K dispozici je 12 ks stavebnic (vhodné pro dvojice).
 • Dřevěné sudoku - oblíbená hra pro rozvoj logického myšlení, barevné kostky - 6 ks

V nabídce k zápůjčce jsou také 2 druhy stolních matematických her:
- Matematická hra - jednotky délky - 1 ks
- Matematická hra - malá násobilka - 1 ks

Po vyplnění formuláře budete kontaktováni.

Další informace: J. Schovancová slavkovsko@seznam.cz

V rámci implementační aktivity budou také pořádány semináře, na kterých budou ostatní vyučující matematiky seznámeni s nabídkou, využitím jednotlivých pomůcek a také s dalšími pomůckami. Hlavním cílem je zatraktivnění výuky matematiky. 


Roboti Ozoboti

Informatické a logické myšlení rozvíjí u dětí také roboti Ozoboti. Seznámili jsme s nimi na  Slavkovsku již přes 500 dětí.  

V současné době není možná výpůjčka. Sledujte informace průběžně. Případně kontaktujte Patrika Hrozka.   


Mobilní dílna

S cílem podporovat u dětí zájem o technické obory byl zakoupen soubor základního nářadí, které bude využíváno jako mobilní dílna pro lektory z řad RT, případně bude zapůjčeno jednotlivým MŠ a ZŠ.

Pracovní pomůcky budou dále využity při pořádání workshopů v mateřských školách, školních družinách, při pořádání soutěží pro žáky aj.