infekční a parazitární onemocnění u dětí předškolního věku

jedná se o workshop určený především pro vyučující, asistenty mateřských škol a vedoucí kroužků, ale také pro zájemce z řad rodičů a vyučující I. stupně základních škol  

Program semináře:

  • Vývoj imunity dítěte předškolního věku. Proč jsou děti v mateřské škole častěji nemocné, zvláště v prvním roce docházky do mateřské školy?
  • Základní obecné hygienické postupy, které musí školka provést v případě výskytu infekčního nebo parazitárního onemocnění. Zákonné možnosti odmítnutí převzetí evidentně akutně nemocného dítěte do MŠ, vhodné způsoby oznamování výskytu infekčních a parazitárních onemocnění.
  • Konkrétní onemocnění:
    onemocnění horních cest dýchacích, vysoce infekční exantémová onemocnění u dětí (neštovice, spála, 5. nemoc, 6. nemoc, syndrom ruka-noha-ústa, impetigo), infekční onemocnění trávícího traktu - průjem a zvracení, parazitární onemocnění - veš dětská, roup dětský, svrab.
  • Současná problematika - COVID 19 (např. řešení situace s nakaženými dětmi a pedagogy v MŠ).

Další informace: J. Schovancová slavkovsko@seznam.cz.

Termín: úterý 1. prosince 2020
Čas: 17:00 až 19:00
Místo:  online

Přednášející: Mgr. Pavlína Miltová

Den před akcí Vám budou přímo lektorkou zaslány přihlašovací údaje na online seminář. Technická podpora je zajištěna.

Připojení lze uskutečnit z počítače, notebooku nebo chytrého telefonu. Pro správnou funkčnost systému je potřeba mít zařízení s reproduktory, webkamera není podmínkou. (Mikrofon je možné mít zapnutý pouze za předpokladu, že máte dotazy.) 

Registrace: Na akci je nutné se registrovat. Děkujeme za nahlášení účasti do 30. listopadu 2020 přes registrační formulář na webu, nebo je možné přihlásit se zasláním zprávy na slavkovsko@seznam.cz.

Seminář je financován z projektu, pro účastníky je zdarma.