odkazy pro pedagogy

Vzdělávání NaDálku - rozcestník MŠMT s nástroji pro online vzdělávání

stránku průběžně aktualizuje

Škola v pyžamu - jednoduchý nástroj, který vznikl v této těžké době s cílem ulehčit učitelům, rodičům i žákům výuku online. Určitě vyzkoušejte.  

Škola hrou - inspirace pro zpestření hodin českého jazyka, matematiky či přírodovědy. Množství pracovních listů a videí

Jak na videonávody - video pro ty, kteří chtějí obohatit výuku

Inkluze v online vzdělávání - záznam webináře - jak na online inkluzivní výuku

DUMY - digitální učební materiály volně ke stažení - pro I. i II. stupeň (i MŠ) - autory jsou vyučující, najdete zde materiály k výkladu učiva, k procvičování, odkazy na různé vzdělávací aplikace pro všechny 3 systémy. Ke každému materiálu je přiřazen jednoduchý popis. (Materiály jsou různé kvality - hodnoceno *****). 

Učíme online
Server pro školy a učitele vytvořená ve spolupráci se zřizovatelem Prahou a MŠMT. Najdete zde různé odkazy (některé stále placené). 

Připojení do virtuální třídy přes aplikaci Whereby

Všude se mluví o Google Classroom - přinášíme pár zajímavých článků s videi, návody. Možná je čas vše vyzkoušet!

Google Classroom ⭐

Slovy samotného Googlu: Učebna je nový nástroj služby Google Apps pro vzdělávání, který učitelům umožňuje rychle vytvářet a spravovat úkoly, efektivně poskytovat zpětnou vazbu a snadno komunikovat se studenty v rámci jednotlivých kurzů.

Výhodou tohoto nástroje bezesporu je, že je přímo zamýšlený pro výuku a zároveň je propojený s dalšími nástroji od Googlu. V recenzích i diskuzích učitelů ale čteme i nějakou tu nevýhodu. Jednou z nich je povinnost GMAIL účtu, také se často objevovalo slovo nepřehlednost.
👉 https://edu.google.com/products/classroom/